• בריכת חוות הנוער הציוני

  בריכת הבית של הפועל י-ם
  1-800-240-230
  טלפון: 02-6794004
  פקס:  02-6482860
  רחוב הורקניה 26, ירושלים
  הקלידו "הפועל ירושלים שחייה" בשורת הניווט של וויז ונווטו אלינו
   

  הצג מפת הגעה

 • עמותת שחייני ירושלים הוקמה ב-1988 במטרה לקדם את ענפי המים בירושלים. ספינת הדגל של העמותה, הפועל ירושלים - שחייה, התחילה בפעילותה בשנת 1989. ב 1991 כבשה הפועל ירושלים לראשונה את התואר אלופת המדינה והמשיכה להוביל את השחייה הישראלית כאשר עד היום זכתה ב- 20 אליפויות מדינה.

 • andrea swim_month copyשחיינית החודש היא - אנדריאה מורז. אנדריאה עלתה לארץ בשנה האחרונה ומתאמנת במכון וינגייט תחת הנהגתו של המאמן הלאומי ליאוניד קאופמן. אנדריאה קבעה בגביע האיגוד קריטריון לאולימפיאדה ב-50 מטר חופשי ותזכה לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בריו. כולנו מאחורייך! כתבה על הישגיה של אנדריאה באתר ynet.

 • טיפ השבוע!
   

  לאחרונה ניתן למצוא סוגים שונים של סנפירים. השוני הוא לא רק בצבע ובצורה אלא גם במטרות לטובתן עוצבו הסנפירים.
  סנפיר ארוך למשל כשל הצוללנים (בדרך כלל מגיע בצבעים זוהרים, הכנף שלו קשיחה יחסית והאורך הוא כ80 ס"מ או יותר) - נועד לצלילות, כל הנפה שלו מקדמת מאד ויוצרת תחושת מהירות.

  קרא עוד...
 • tabs_a_24בימים אלה ניתן להצטרף אל כרטיס השחיין של הפועל ירושלים. מדובר בכרטיס הטבות בבתי עסק בירושלים ובכלל. בעלי העסק שמכבדים את הכרטיס ומעניקים לו הטבות הם: מסעדת ספגטים ירושלים, ספורט הבירה, איסתא בר אילן, טלי ספורט, ארומה יפו, לואיג'י קטמון בורגרסבר יפו ועוד. בכדי לקבל כרטיס 

  קרא עוד...
צור קשר

 חוות הנוער הציוני

רחוב הורקניה 26 ירושלים,

טלפון: 02-6794004 

הקלידו "הפועל ירושלים שחייה" בשורת הניווט של וויז ונווטו אלינו

הצג מפה

 בית הנוער העברי

רחוב הרצוג 105, ירושלים. טלפון: 02-6789441 

הצג מפה

בריכת פיליפ לאון

רחוב צ'ילה 8 קרית יובל

ירושלים

טלפון: 02-6414896

ליחצו למפה.


הפועל ירושלים שחייה ארכיון כתבות ג'סיקה אנטילס התחרתה כדין באליפות ישראל
ג'סיקה אנטילס התחרתה כדין באליפות ישראל הדפסה דוא
חמישי, 25 יוני 2015 19:19

jessica antilasבית הדין העליון של איגוד השחייה קבע – ג'סיקה אנטילס התחרתה כדין באליפות ישראל. שחיינית הפועל ירושלים ג'סיקה אנטילס היא יהודיה ציונית שנולדה וגדלה בארה"ב חלמה מאז ומתמיד לשחות בנבחרת ישראל. ג'סיקה פתחה מיידית בהליכי עליה אותם השלימה בגיל 18 – הגיל שעל פי חוק יכולה לממש את עלייה לישראל כבוגרת. ביולי 2014 הגיע לארץ כדי להשתתף באליפות ישראל לנוער ובוגרים ונקלטה חברתית ומקצועית בנבחרת של הפועל ירושלים.

ג'סיקה הגיע לארץ על אף שהמדינה הייתה במצב מלחמה - מבצע צוק איתן – וחוותה כמו כל ישראלי את חוויות המלחמה כששהתה בירושלים ובוינגייט. במהלך האליפות קבעה ג'סיקה שיאים וזכתה במדליות רבות. מספר אגודות סברו ששיתופה של ג'סיקה באליפות היה בלתי חוקי ונתנו לכך פרסום במהלך התחרות תוך כדי יצירת נזק תדמיתי חמור לשחיינית, לאגודת הפועל ירושלים ולאיגוד השחייה ובכלם היועץ המשפטי ומנכ"ל האיגוד. לטענת אותם מועדונים, העובדה שאין לה מספר תעודת זהות או תעודת זהות מונע ממנה להתחרות תחת דגל ישראל בתחרות. משתביעתם לא נענתה, המשיכו האגודות לפעול נגד השחיינית בהגישן עתירה לבית הדין העליון של ההתאחדות. האגודות העותרות היו מכבי קרית אונו, הפועל דולפין נתניה, ירושלים רבתי ומכבי נהריה. לאחר דיונים שהתמשכו כמעט שנה ולאחר שבית הדין שמע את השחיינית החליט בית הדין שעל אותן אגודות שעתרו, היה לדעת שאין כל בסיס לעתירה וחבל שכך. ומכאן שאגודת הפועל ירושלים, רשם האיגוד והיועץ המשפטי פעלו על פי חוקת תקנון איגוד השחייה. 

להלן קטע ערוך מתוך פסק הדין המצורף

"לא יעלה על הדעת כי שחיינית יהודיה שמביעה כוונתה לאורך הדרך להגיע למעמד אזרחות ... לא תוכר כמי שהיתה בתהליכי אזרחות".