• בריכת חוות הנוער הציוני

  בריכת הבית של הפועל י-ם
  1-800-240-230
  טלפון: 02-6794004
  פקס:  02-6482860
  רחוב הורקניה 26, ירושלים
  הקלידו "הפועל ירושלים שחייה" בשורת הניווט של וויז ונווטו אלינו
   

  הצג מפת הגעה

 • עמותת שחייני ירושלים הוקמה ב-1988 במטרה לקדם את ענפי המים בירושלים. ספינת הדגל של העמותה, הפועל ירושלים - שחייה, התחילה בפעילותה בשנת 1989. ב 1991 כבשה הפועל ירושלים לראשונה את התואר אלופת המדינה והמשיכה להוביל את השחייה הישראלית כאשר עד היום זכתה ב- 20 אליפויות מדינה.

 • andrea swim_month copyשחיינית החודש היא - אנדריאה מורז. אנדריאה עלתה לארץ בשנה האחרונה ומתאמנת במכון וינגייט תחת הנהגתו של המאמן הלאומי ליאוניד קאופמן. אנדריאה קבעה בגביע האיגוד קריטריון לאולימפיאדה ב-50 מטר חופשי ותזכה לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בריו. כולנו מאחורייך! כתבה על הישגיה של אנדריאה באתר ynet.

 • טיפ השבוע!
   

  לאחרונה ניתן למצוא סוגים שונים של סנפירים. השוני הוא לא רק בצבע ובצורה אלא גם במטרות לטובתן עוצבו הסנפירים.
  סנפיר ארוך למשל כשל הצוללנים (בדרך כלל מגיע בצבעים זוהרים, הכנף שלו קשיחה יחסית והאורך הוא כ80 ס"מ או יותר) - נועד לצלילות, כל הנפה שלו מקדמת מאד ויוצרת תחושת מהירות.

  קרא עוד...
 • tabs_a_24בימים אלה ניתן להצטרף אל כרטיס השחיין של הפועל ירושלים. מדובר בכרטיס הטבות בבתי עסק בירושלים ובכלל. בעלי העסק שמכבדים את הכרטיס ומעניקים לו הטבות הם: מסעדת ספגטים ירושלים, ספורט הבירה, איסתא בר אילן, טלי ספורט, ארומה יפו, לואיג'י קטמון בורגרסבר יפו ועוד. בכדי לקבל כרטיס 

  קרא עוד...
צור קשר

 חוות הנוער הציוני

רחוב הורקניה 26 ירושלים,

טלפון: 02-6794004 

הקלידו "הפועל ירושלים שחייה" בשורת הניווט של וויז ונווטו אלינו

הצג מפה

 בית הנוער העברי

רחוב הרצוג 105, ירושלים. טלפון: 02-6789441 

הצג מפה

בריכת פיליפ לאון

רחוב צ'ילה 8 קרית יובל

ירושלים

טלפון: 02-6414896

ליחצו למפה.


הפועל ירושלים שחייה ארכיון כתבות הפועל ירושלים שוב אלופה, ובגדול
הפועל ירושלים שוב אלופה, ובגדול הדפסה דוא
ראשון, 16 אוגוסט 2015 14:27

12

בתום חמשת ימי אליפות ישראל לשנת 2015ב הוכרזה הפועל ירושלים אלופה בפעם ה-24 מאז שנת 1990, הישג חסר תקדים בספורט הישראלי.

שחייני הפועל ירושלים עשו זאת הפעם בגדול כאשר צברו 15 מדליות זהב, 4 שיאי ישראל חדשים, תארי שחיינים מצטיינים ובעיקר הפרש משמעותי על פני כל האגודות היריבות.

מצעד הגביעים של הפועל ירושלים מתחיל כמובן בתואר אלופי ישראל לשנת 2015: בלי ג'סיקה אנטילס החולה ולמרות פסילות זכתה האגודה ב-1734 נקודות, פער ענק על יריבותיה.

הפועל ירושלים גם נטלה את הגביע הנפרד לגברים עם ניקוד דומה למקומות השני והשלישי גם יחד. גם בנוער זכו שחייני האגודה בגביע האליפות.

השחייניות המצטיינות של האליפות היו אנדראה מורז ורוני בווה. אנדראה מורז שיפרה את השיא הישראלי ב-100 חופשי תוך שהיא קובעת קריטריון אולימפי. ב-200 מ' חופשי היא שיפרה גם כן את השיא הישראלי והתקרבה מאיות ספורות מהקריטריון האולימפי.

 

 

רוני בווה ניצחה בכל משחי המרחקים מ-400 ועד 1500 מ' צברה 3 מדליות זהב ואחת מארד, ויחד עם אנדראה מורז היתה שותפה לניצחון הענק בשליחות 4*200 מ' חופשי בתוצאה של שיא ישראלי חדש! עוד היו שותפות לשיא הישראלי אושר אונטרשלג ונועה סער אשר כל אחת מהן הפגינה יכולת מצויינת.

 

השחיינים הבוגרים הפגינו יכולת גבוהה, מעודדת עד מאוד לקראת אולימפיאדת ריו: גל נבו זכה בשתי מדליות זהב במשחי המעורב עם זמנים מעולים. גל ייצג את ישראל בוודאות באולימפיאדת ריו. הוא הוסיף למאזנו מדליות ארד גם בסגנונות חזה ופרפר. תם קרמר זכה ב-3 מדליות כסף ואחת מארד, במגוון הסגנונות פרפר חתירה ומעורב. באגודה אין ספק שתום קרמר יגיע לאולימפיאדה וכי מסלול ההכנה שלו הצמוד למסלול של מיקל פלפס יעשה את שלו.

 

דוד גמבורג הוכיח שגם הוא בדרך הנכונה לאולימפיאדה. הוא ניצח ב-100 מ' חופשי בשיא אישי מצוין והוסיף מדליות הכסף ב-100 מ' גב וב-200 גב היו עם זמנים מעולים. לירן קונובלוב ניצח את משחה 200 מ' חופשי בזמן שיא אישי חדש, וגם הוא קרוב מאוד לקריטריון האולימפי. במרחק 100 מ' חופשי הוא סיים שני צמוד מאוד לחברו דוד גמבורג.

 

גיא ברנע ניצח בגדול את משחה 50 מ' גב אבל גם חזר להישגיו הגדולים במרחק הכפול. איתי גורביץ סיים עם שתי מדליות כסף במעורב, ארד ב-400 חופשי ופסילה אחת מרגיזה בפרפר. יהב שחף הציב שיא אישי במשחה 100 מ' חזה וסיים שלישי. ב-50 מ' חזה חסרה לו מאית אחת בלבד לזהב.

 

במשחי השליחים היתה לאגודה שליטה מוחלטת. למעט משחה המעורב 4*50 שם נפסל הניצחון הברור של האגודה, השחיינים זכו בקלות במדליות הזהב ואף הציבו שיא ישראלי תוך כדי כך. היריבים היחידים במשחה ל4*200 חופשי היתה קבוצה ב' של האגודה שסיימה שניה.

 

לא ניתן לסיים את סיפור ההצלחה הענק הזה בלי לציין שני שחייני נוער שלא הפסיקו לתקן שיאי גילאים: תומר פרנקל בן ה-15 שאף סיים שלישי לבוגרים ב-100 מ' פרפר ניצח במשחי החתירה הפרפר והמעורב לגילו כאשר הוא שולט בכל שיאי הגילאים. סרגי שורין שניצח ב-50 וב-100 מ' גב שיפר שוב ושוב את שיאי הגילאים, בוקר וערב, וכאשר היו משחי שליחים שבר גם בשליחים.

 

המאמן לאוניד שייכט סכם בסיפוק את האליפות: "35 השחיינים שלנו הגיעו כיחידה אחת, מגובשת ומאומנת והמטרה היתה ברורה: הצלחה אישית והצלחה קבוצתית. כאשר יש שחיינים מוכשרים, צוות מאמנים מעולה וצוות ניהולי הכי טוב בארץ – קל להגיע לכאלה תוצאות".

 

 1311.