• בריכת חוות הנוער הציוני

  בריכת הבית של הפועל י-ם
  1-800-240-230
  טלפון: 02-6794004
  פקס:  02-6482860
  רחוב הורקניה 26, ירושלים
  הקלידו "הפועל ירושלים שחייה" בשורת הניווט של וויז ונווטו אלינו
   

  הצג מפת הגעה

 • עמותת שחייני ירושלים הוקמה ב-1988 במטרה לקדם את ענפי המים בירושלים. ספינת הדגל של העמותה, הפועל ירושלים - שחייה, התחילה בפעילותה בשנת 1989. ב 1991 כבשה הפועל ירושלים לראשונה את התואר אלופת המדינה והמשיכה להוביל את השחייה הישראלית כאשר עד היום זכתה ב- 20 אליפויות מדינה.

 • andrea swim_month copyשחיינית החודש היא - אנדריאה מורז. אנדריאה עלתה לארץ בשנה האחרונה ומתאמנת במכון וינגייט תחת הנהגתו של המאמן הלאומי ליאוניד קאופמן. אנדריאה קבעה בגביע האיגוד קריטריון לאולימפיאדה ב-50 מטר חופשי ותזכה לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בריו. כולנו מאחורייך! כתבה על הישגיה של אנדריאה באתר ynet.

 • טיפ השבוע!
   

  לאחרונה ניתן למצוא סוגים שונים של סנפירים. השוני הוא לא רק בצבע ובצורה אלא גם במטרות לטובתן עוצבו הסנפירים.
  סנפיר ארוך למשל כשל הצוללנים (בדרך כלל מגיע בצבעים זוהרים, הכנף שלו קשיחה יחסית והאורך הוא כ80 ס"מ או יותר) - נועד לצלילות, כל הנפה שלו מקדמת מאד ויוצרת תחושת מהירות.

  קרא עוד...
 • tabs_a_24בימים אלה ניתן להצטרף אל כרטיס השחיין של הפועל ירושלים. מדובר בכרטיס הטבות בבתי עסק בירושלים ובכלל. בעלי העסק שמכבדים את הכרטיס ומעניקים לו הטבות הם: מסעדת ספגטים ירושלים, ספורט הבירה, איסתא בר אילן, טלי ספורט, ארומה יפו, לואיג'י קטמון בורגרסבר יפו ועוד. בכדי לקבל כרטיס 

  קרא עוד...
צור קשר

 חוות הנוער הציוני

רחוב הורקניה 26 ירושלים,

טלפון: 02-6794004 

הקלידו "הפועל ירושלים שחייה" בשורת הניווט של וויז ונווטו אלינו

הצג מפה

 בית הנוער העברי

רחוב הרצוג 105, ירושלים. טלפון: 02-6789441 

הצג מפה

בריכת פיליפ לאון

רחוב צ'ילה 8 קרית יובל

ירושלים

טלפון: 02-6414896

ליחצו למפה.


הפועל ירושלים שחייה ארכיון כתבות סיכום גביע ספידו ירושלים 2009
סיכום גביע ספידו ירושלים 2009 הדפסה דוא
חמישי, 17 דצמבר 2009 00:18

לריסה והקולגות800 שחיינים מ5 מדינות, זינקו למי בריכת חוות הנוער הציוני  - בריכת הבית של הפועל ירושלים, ב7 הצגות , במשך 4 ימי תחרות ודומה שכולם נהנו - מהשחיינים בני ה9 וה10 שלחלקם היתה זו הפעם הראשונה בתחרות ארצית (ובינ"ל בודאי) ועד לשחיינים הבכירים מהרמה הבינ"ל הגבוהה. (ראה תגובותיהם בהמשך הכתבה).

 

1791 צופים ייחודיים (כניסות מכתובות שונות) נכנסו לשידורים החיים של התחרות באתר האגודה ודומה שהרעיון ידבק גם בתחרויות נוספות בארץ. השידור איפשר לשחיינים לצאת לאולם הסמוך ולעקוב אחר התחרות כמו גם לאותם ספורים שנשארו בבית.  11,500 כניסות היו לאתר האגודה בימיי התחרות. מספרים בלתי נתפסים יחסית לעולם השחייה. חידוש נוסף שהיה בתחרות הוא שמירת מקומות לכל קבוצה לפי גודלה. כך הצליחה הבריכה בבירה לאכלס ביומה הראשון של התחרות 495 שחיינים צעירים ובנוסף את המאמנים וההורים וללא כל מתח או אי נוחות. יתכן והדבר טמון גם במזג האויר שחייך לכל אורכם של ארבעת ימי החנוכה (ואיפשר חלוקת סופגניות תחת כיפת השמים...).

ארועי התרבות של התחרות כבר הפכו למסורת ואמש (שלישי 15.12) גם קיבצו אליהם מאמנים ופעילי שחייה שהגיעו במיוחד לאירוע ללא השתתפות בתחרות עצמה. מנהלת התחרות הדר בן דרור סיפרה שחשוב לה לשלב את הארוע המקצועי/תרבותי (במקרה זה הרצאת המאמן האולימפי של נבחרת רוסיה ולדימיר זקרוב) עם כייף, פורקן מתח, גיבוש והנאה לצוות המאמנים השופטים והפעילים. דומה שהפעם המוזיקה ב"אומן 17" בירושלים היתה רק הזרז למסיבת הצוות הנהדרת שנמשכה עד אור הבוקר.

בהצגת הטלוויזיה בערוץ 5 הוקפד על מידה נכונה של משחים לעומת ראיונות והצופים דיווחו על שידור ברמה גבוהה. נקודת אור חדשה היתה הגעתו של ראש העיר ירושלים ניר ברקת - לראשונה אורח בבריכה זו ולהבטחתו כי יעשה הכל לבנות בריכה אולימפית בעיר. מיצג שחייני העתיד של הפועל ירושלים המחיש את הצורך בבית גדול יותר לאלפי שחייני האגודה המובילה בארץ.

השחיינים הזרים שהגיעו גם השנה לתחרות הוסיפו נופך מקצועי ותחרותיי לצוות שחייני נבחרת ישראל שנחת ערב קודם מאליפות אירופה וגם לשחיינים מהשורה. יעקב טומרקין השיאן הטרי ב100 מטר מעורב אישי נתן קרב נהדר למיקי מלול ולגל נבו שניסו ללא הצלחה לקחת מידי הצעיר את השיא. כך גם היה במשחי החזה והפרפר, תחרויות ברמה גבוהה גם ללא תרומת הזרים, אלא שבמשחי החופשי והגב היו מאבקים לתהילה ולשיאים בעזרתם של הבכירים הזרים.

"היה לי קשה לשמור על מיקוד מאחר וזה עתה שבתי מאליפות אירופה" סיפר סבסטיאן ראולט - שיאן צרפת שדורג רביעי באירופה וראשון בגביע ירושלים במשחה 1500 מטרים " אבל היה לי חשוב לתת פייט בכל משחה שקפצתי אליו, הדהימה אותי האוירה שנוצרה בבריכה - בין היתר בגלל גודלה והלחץ של הקהל על קווי המים. נהנתי לשחות מול אלוף ישראל (דמיטרייב) והאלוף הרוסי  (בוקנוב) במרחקים האלה ולנצח. דווקא ביתר המשחים הצליחו הצעירים להעמיד אותי במקום."

גם האלופה האולימפית לריסה אילצ'נקו סיפרה הערב שבודאי תשוב לתחרות בעתיד " לא הצלחתי מבחינה הישגית לעשות את שתכנן המאמן ורק כשאשוב לכאן ואנצח בכל דבר אוכל להירגע" סיפרה הערב כאשר התארחה במסעדת קדמא החדשה, השחיינית המוערצת כל כך. " המאמן שלי דורש שאשמור על יכולת תחרותית בבריכה ובכל מרחק, זה אמור לסייע לי במים הפתוחים, התנאים והמתחרות היו מצויינים, אני יכולה רק לכעוס על עצמי שלא הצלחתי לנצח אלא ב400 חופשי."  היא הוסיפה כי "אני ויתר השחיינים מנבחרת רוסיה התפעלנו ממידת ההתעניינות בישראל בענף המים הפתוחים, מאז סביליה 2007 כשהייתם עם שחיינית אחת - גיליתי כאן עשרות שחיינים עם פוטנציאל בתחום ואני מקווה שנתחרה תמיד ביחד."  לסיום הוסיף מאמנה טיפ: אפשר להנות מ2 העולמות (מים פתוחים ובריכה) ולנצל את שניהם, אני מתאמן בעיקר בבריכה ובסטים עצימים. השחיינים שלי מוכנים לכל מרחק שיידרש." לדברי ולדימיר זקרוב המאמן האולימפי.

נותני החסות להפועל ירושלים - בעלי מסעדת ספגטים (כולל מסעדות קדמא וספגטיס החדשות שבמתחם ממילא) הבטיחו לארח את לריסה וחבריה גם כשישובו בשנה הבאה.

ליחצו לסרטוני גביע ספידו ירושלים הבינלאומי 2009