• בריכת חוות הנוער הציוני

  בריכת הבית של הפועל י-ם
  1-800-240-230
  טלפון: 02-6794004
  פקס:  02-6482860
  רחוב הורקניה 26, ירושלים
  הקלידו "הפועל ירושלים שחייה" בשורת הניווט של וויז ונווטו אלינו
   

  הצג מפת הגעה

 • עמותת שחייני ירושלים הוקמה ב-1988 במטרה לקדם את ענפי המים בירושלים. ספינת הדגל של העמותה, הפועל ירושלים - שחייה, התחילה בפעילותה בשנת 1989. ב 1991 כבשה הפועל ירושלים לראשונה את התואר אלופת המדינה והמשיכה להוביל את השחייה הישראלית כאשר עד היום זכתה ב- 20 אליפויות מדינה.

 • andrea swim_month copyשחיינית החודש היא - אנדריאה מורז. אנדריאה עלתה לארץ בשנה האחרונה ומתאמנת במכון וינגייט תחת הנהגתו של המאמן הלאומי ליאוניד קאופמן. אנדריאה קבעה בגביע האיגוד קריטריון לאולימפיאדה ב-50 מטר חופשי ותזכה לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בריו. כולנו מאחורייך! כתבה על הישגיה של אנדריאה באתר ynet.

 • טיפ השבוע!
   

  לאחרונה ניתן למצוא סוגים שונים של סנפירים. השוני הוא לא רק בצבע ובצורה אלא גם במטרות לטובתן עוצבו הסנפירים.
  סנפיר ארוך למשל כשל הצוללנים (בדרך כלל מגיע בצבעים זוהרים, הכנף שלו קשיחה יחסית והאורך הוא כ80 ס"מ או יותר) - נועד לצלילות, כל הנפה שלו מקדמת מאד ויוצרת תחושת מהירות.

  קרא עוד...
 • tabs_a_24בימים אלה ניתן להצטרף אל כרטיס השחיין של הפועל ירושלים. מדובר בכרטיס הטבות בבתי עסק בירושלים ובכלל. בעלי העסק שמכבדים את הכרטיס ומעניקים לו הטבות הם: מסעדת ספגטים ירושלים, ספורט הבירה, איסתא בר אילן, טלי ספורט, ארומה יפו, לואיג'י קטמון בורגרסבר יפו ועוד. בכדי לקבל כרטיס 

  קרא עוד...
צור קשר

 חוות הנוער הציוני

רחוב הורקניה 26 ירושלים,

טלפון: 02-6794004 

הקלידו "הפועל ירושלים שחייה" בשורת הניווט של וויז ונווטו אלינו

הצג מפה

 בית הנוער העברי

רחוב הרצוג 105, ירושלים. טלפון: 02-6789441 

הצג מפה

בריכת פיליפ לאון

רחוב צ'ילה 8 קרית יובל

ירושלים

טלפון: 02-6414896

ליחצו למפה.


הפועל ירושלים שחייה ארכיון כתבות סיכום העשור - אתם קבעתם
סיכום העשור - אתם קבעתם הדפסה דוא
רביעי, 30 דצמבר 2009 20:18

asor41בימים האחרונים הצביעו גולשים רבים (למעלה מ-750) בסקר העשור בשחייה. תוצאות הסקר שאנו מביאים בכתבה זו, הפתיעו אותנו לא מעט. בקטגוריות שנראה היה כי אין ספק מה תהיה התוצאה היו תוצאות אחרות מהצפוי. כמו-כן, כדי לסכם את העשור עם חיוך הוספנו גם כמה אנקדוטות מדליקות על עולם השחייה שאירעו בעשור החולף.

 

phelpsבבחירת שחיין העשור בעולם לא הייתה לגולשים שום התלבטות. העם בוחר חד משמעית במייקל פלפס כשחיין העשור. פלפס הגיע להישג חסר תקדים באולימפידת בייג'ין בה קטף 8 מדליות זהב ושבר מספר שיאים אולימפיים. פלפס, שיש הטוענים שהינו אחד מהספורטאים הגדולים של המאה, השאיר את מתחריו על תואר שחיין העשור הרחק מאחור.

 

בקטגורית שחיין העשור בארץ ישנם מספר שחיינים שהגיעו להישגים יפים וקידמו את השחייה הישראלית בזירה הבינלאומית. בתחילת העשור, איתן אורבך מגיע למקום השמיני בסידני 2000. באותה אולימפיאדה מיקי חליקה ויואב גת מגיעים למקום ה-10. גיא ברנע מסיים בזמן הרחוק ב-31 מאיות משיא העולם 50 מטר גב במכבייה. אניה גוסטומלסקי שיאנית ישראל באין ספור משחים. ראוי גם לציין גם את אלון מנדל שהדגים עמידה במשבר כאשר המשיך לשחות באולימפיאדה בזמן האבל על אביו 2008. גל נבו בשנת 2009 מקום שני באליפות המכללות, שישי באליפות העולם, שלישי באליפות אירופה. בסקר התנהל קרב צמוד בין שני שחייני הפועל ירושליםמיקי חליקה בעל העבר המרשים והקריירה הארוכה לבין מיכאל דמיטרייב שהגיע להישגים יפים בזירה הבינלאומית במים פתוחים. בהפרש זעום ניצח מיקי חליקה מה שמראה שהגולשים לא שוכחים למיקי את כל השנים שבהם ייצג את ישראל בכבוד. 

 

galבמשחה העשור גל נבו מהפועל ירושלים מוביל על כולם עם 400 מטר מ.א באליפות העולם שנערכה לפני כשלושה שבועות ברומא. גל הגיע להישג מדהים של מדלית ארד באליפות אירופה מה שכנראה כבש את לבבות הגולשים. למקום השני בסקר הגיע איתן אורבך עם הגמר באולימפיאדת סידני ב-100 מטר גב.

 

פלפס כובש גם את קטגורית האירוע הסנסציוני של העשור עם ההישג חסר התקדים של 8 מדליות זהב באולימפיאדה אחת. מה נשאר לומר חוץ מ-וואו!!

בקטגורית התחרות האיכותית בישראל של העשור הגולשים יודעים להעריך איכות - גביע ספידו ירושלים הבינלאומי מנצח בגדול. הגביע כלל השנה 4 ימי תחרות עם 7 הצגות שחייה. למעלה מ-800 שחיינים השתתפו השנה בגביע כולל נציגים בכירים ממדינות זרות.

מועדון השחייה של העשור הוא ללא ספק הפועל ירושלים. טוב כאן אין הפתעות וטוב שכך.

סרטון העשור הוא ללא ספק משחה ה-100 מטר פרפר באולימפיאדת בייג'ין בו קרב צמוד בין מייקל פלפס ולבין האוסטרלי, אנדרו לוטרסטיין. בסיום המשחה למרות שהאוסטרלי היה כבר עם ידיים ישרות בגלישה אל הקיר, פלפס מצליח לגנוב את המשחה למרות שידיו באותו הזמן היו עדיין באמצע התנועה.

 

תמונת העשור בעולם היא ללא ספק תמונה מביכה מעט אך ייתכן ומסכמת את ההתמודדות שהייתה לשחיינים עם חליפות השחייה שלא תמיד היו גמישות מספיק.

swimsuitcut

 

בקטגורת תמונת העשור באגודה הבאנו כמה תמונות שמדגימות את ההווי שיש באגודת הפועל ירושלים.

  dyunonunder

 

 

 

 

 

 

 

 

כאן קבוצת דיונון מוכיחה שאפשר לפתוח עיניים מתחת למים.

 

 asor11asor52בתמונה מימין: גישה יצירתית לשיפור סגנון. משמאל: ניצחון שווה הכל

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 asor21asor31מימין: היאחזות במטרה היא ערך עליון (בעיקר היאחזות). משמאל: אף פעם לא מאוחר מדי לשחות

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

האבסורד של העשור הוא שבמדינת ישראל 2010 עדיין ממשיכים ללמד שחייה רק בגיל 10 ולא בשלב מוקדם יותר כנהוג בשאר העולם. ליחצו לכתבה המלאה בנושא.

 

תירוץ העשור של השחיינים שנבחר הוא "אני רק מסדר את המשקפת וממשיך". ובנימה אישית אני מבקש מכל השחיינים לחדול מלשחק במשקפת במהלך האימון - אנחנו לא קונים את זה.

 

תירוץ העשור של המאמנים שנבחר הוא "מאמן לא מאחר - הוא מתעכב בסידור עניינים עבורכם".

 

טרנינג של נייקי הוא הפריט הסגול של העשור שנבחר.

 

אנו מודים לכל הגולשים שהצביעו בסקר וסייעו לנו לקבוע איזה עשור היה לנו. מצפים לראותכם באתר ובבריכה גם במהלך העשור הבא...