• בריכת חוות הנוער הציוני

  בריכת הבית של הפועל י-ם
  1-800-240-230
  טלפון: 02-6794004
  פקס:  02-6482860
  רחוב הורקניה 26, ירושלים
  הקלידו "הפועל ירושלים שחייה" בשורת הניווט של וויז ונווטו אלינו
   

  הצג מפת הגעה

 • עמותת שחייני ירושלים הוקמה ב-1988 במטרה לקדם את ענפי המים בירושלים. ספינת הדגל של העמותה, הפועל ירושלים - שחייה, התחילה בפעילותה בשנת 1989. ב 1991 כבשה הפועל ירושלים לראשונה את התואר אלופת המדינה והמשיכה להוביל את השחייה הישראלית כאשר עד היום זכתה ב- 20 אליפויות מדינה.

 • andrea swim_month copyשחיינית החודש היא - אנדריאה מורז. אנדריאה עלתה לארץ בשנה האחרונה ומתאמנת במכון וינגייט תחת הנהגתו של המאמן הלאומי ליאוניד קאופמן. אנדריאה קבעה בגביע האיגוד קריטריון לאולימפיאדה ב-50 מטר חופשי ותזכה לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בריו. כולנו מאחורייך! כתבה על הישגיה של אנדריאה באתר ynet.

 • טיפ השבוע!
   

  לאחרונה ניתן למצוא סוגים שונים של סנפירים. השוני הוא לא רק בצבע ובצורה אלא גם במטרות לטובתן עוצבו הסנפירים.
  סנפיר ארוך למשל כשל הצוללנים (בדרך כלל מגיע בצבעים זוהרים, הכנף שלו קשיחה יחסית והאורך הוא כ80 ס"מ או יותר) - נועד לצלילות, כל הנפה שלו מקדמת מאד ויוצרת תחושת מהירות.

  קרא עוד...
 • tabs_a_24בימים אלה ניתן להצטרף אל כרטיס השחיין של הפועל ירושלים. מדובר בכרטיס הטבות בבתי עסק בירושלים ובכלל. בעלי העסק שמכבדים את הכרטיס ומעניקים לו הטבות הם: מסעדת ספגטים ירושלים, ספורט הבירה, איסתא בר אילן, טלי ספורט, ארומה יפו, לואיג'י קטמון בורגרסבר יפו ועוד. בכדי לקבל כרטיס 

  קרא עוד...

שיפור סגנון הדפסה דוא

מה לומדים בחוג?

בחוג שיפור הסגנון של הפועל ירושלים שחייה לומדים ומשפרים את 4 סגנונות השחייה התחרותיים (פרפר, גב, חזה וחתירה) ומיומנויות נוספות כגון קפיצת ראש ופניות בסגנונות שונים.

החוג הוא לרוב המשך ישיר של חוג לימוד השחייה של הפועל ירושלים או של קורסי השחייה של קייטנת הפועל ירושלים.

קבוצות שיפור הסגנון נבדלות מבחינת הגיל והרמה של השחיינים. בהתאם לכך הסגנונות והטכניקות הנלמדים בשיעורים משתנים. ברמות הגבוהות יותר יש גם שילוב אימוני סבולת וכוח.

קצב ההתקדמות בחוג תלוי בגיל הילד וביכולת האישית שלו.

בשיעורי השחייה של חוג שיפור הסגנון משולבים משחקי מים ופעילויות חוותיות. אנו בהפועל ירושלים שחייה מאמינים שילד מאושר במים מתקדם מהר כפליים. כמו-כן, לאורך השנה ישנן תחרויות בה כלל הילדים מתחרים ב-4 סגנונות השחייה התחרותיים: ליגת הפועל ירושלים שמתקיימת ב-4 מחזורים, ואליפות הפועל ירושלים.

מהן מטרות חוג שיפור הסגנון?

 • שיפור מיומנויות השחייה ב-4 סגנונות השחייה התחרותיים.limod2
 • חיזוק שרירים הנחוצים לשחייה נכונה וליציבה נכונה כגון שרירי הגב וחגורת הכתפיים.
 • פיתוח גמישות הגוף וקורדינציה במיוחד בגיל הצעיר.
 • שיפור קצב השחייה דבר שבא לידי ביטוי בשיפור תוצאות בתחרויות.
 • יצירת הרגלי אימון ומשמעת ספורטיבית.
 • הקניית כושר כללי תוך דגש של הכנה לקבוצות הישג.

באיזה גיל ניתן להתחיל?

ילדים בגילאי 5 ומעלה שנמצאו במבחן הערכה מתאימים לחוג שיפור הסגנון של הפועל ירושלים (מפורט בהמשך).

מהי מתכונת החוג?

החוג פועל במתכונת שנתית בתדירות של פעם או פעמיים בשבוע, במשך 45 דקות לשיעור. החוג פועל לאורך השבוע בימים א'-ה' בשעות אחר הצהריים. 

מהו הציוד הנדרש לחוג?

בגד ים - רצוי בגד ים צמוד לבנים ולבנות. מכנסיים ארוכים לבנים מקשים על השחייה במיוחד עבור הילדים בתחילת דרכם במים.

כובע ים - כובעי ים נדרשים לכלל הילדים בעלי השיער הארוך. כובעים עשויים סיליקון עדיפים על אלו שעשויים מבד כיוון שהם נוטים פחות ליפול והשיער נשאר יבש איתם.

משקפת שחייה - מומלץ לצייד את הילדים במשקפת שחייה כבר בשלב לימוד השחייה כיוון שכך הם יותר ממוקדים בהתקדמות במים ולא בעיניים השורפות. משקפת השחייה צריכה להיות קטנה (לא משקפת צלילה), ושהיא תתאים לפני הילד כך שיווצר ואקום בתוך המשקפת שימנע כניסת מים לתוכה.

למה הפועל ירושלים שחייה?

 • הפועל ירושלים שחייה היא מועדון השחייה המוביל בישראל ששוחים במסגרתו שחייני העילית של ישראל. הפועל ירושלים שחייה מפעילה את אחד מבתי הספר הותיקים והמקצועיים בארץ. הניסיון שיש לנו בלימוד שחייה מבטיח תוצאות טובות יחד עם הנאה וחוויה עבור הילד.
 • צוות המדריכים והמאמנים של הפועל ירושלים הוא צוות מיומן ומקצועי. כחלק מתרבות השחייה, צוות המדריכים עובר הדרכות והשתלמויות בנושא השחייה וההוראה.
 • חוג שיפור הסגנון של הפועל ירושלים מכוון לקידום הילדים לנבחרות השחייה. מעצם כך ניתן דגש רב לרכישת מיומנויות שחייה שיהוו בסיס להגעה לרמה תחרותית.

איך מצטרפים לחוג?

בכדי להצטרף לחוג יש לעבור מבחן הערכת יכולת (ללא כל תשלום) באחת מבריכות השחייה שבהן פועלת הפועל ירושלים (מפורט בהמשך)

לפרטים נוספים ולהרשמה  כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת

shipur3shipur4shipur1


 

 

הפועל ירושלים שחייה מפעילה חוגי לימוד שחייה ושיפור סגנון במספר בריכות ברחבי העיר וסביבתה. ליחצו לבריכה הקרובה לאזור מגוריכם:

 

חוות הנוער..בית הנוער.philip_leon

 

נווה יעקב.נווה אילן..